Wiedza i Edukacja
nauka i wiedza

Edukacja kluczem do sukcesu

Maj 4th, 2016

Powszechnie uważa się, że bez odpowiedniego wykształcenia trudno osiągnąć sukcesu w życiu. Ciężka praca popłaca i procentuje w postaci wysokich zarobków i bezpieczeństwa finansowego. Jednak nie warto uczyć się czego popadnie, trzeba się dobrze zastanowić nad czym warto skupić swoją uwagę. W dzisiejszych czasach z pewnością trzeba uczyć się języków obcych. Rynek pracy ulega rozszerzeniu, firmy często współpracują z zagranicznymi kontrahentami, a do tego potrzebna jest znajomość języków obcych wśród pracowników. Język angielski to dzisiaj standard, jednak to nie oznacza, że nie powinniśmy się uczyć tego języka. Warto także zainwestować w naukę języków niszowych, szczególnie popularne stają się języki wschodnich sąsiadów Polski. Oprócz języków przydadzą się dodatkowe kwalifikacje i umiejętności potwierdzone certyfikatami, które są cenione wśród pracodawców. Warto postawić na specjalizację w zakresie obranej ścieżki zawodowej i szukać kursów, które pozwolą rozwinąć posiadane już umiejętności i zdobyć nowe.

Skuteczna nauka języków obcych

Maj 4th, 2016

O tym, że warto uczyć się języków obcych nie trzeba nikogo przekonywać. Otwarte granice i wzrost mobilności na rynku pracy sprawiły, że konieczna i wymagana przez pracodawców staje się znajomość już nie jednego, a nawet kilku języków obcych. Nie każdy jednak ma talent do tego, aby szybko przyswajać nowe słowa i wyrażenia, a co dopiero zrozumieć i nauczyć się poprawnie stosować gramatykę. Co zatem zrobić, aby skutecznie i szybko uczyć się języków? Najważniejsza jest systematyczność. Ważne, by każdego dnia poświęcić choćby 10 czy 20 minut na naukę. Systematyczna nauka przyniesie dużo lepsze efekty niż nawet kilkugodzinne posiedzenie z książką jednego dnia. Mobilizacja to klucz do sukcesu. Dzienną lekcję języka można poświęcić na naukę słówek, czytanie prasy w obcym języku czy słuchanie nagrań osób, które władają danym językiem. Oprócz tego dobrze jest zapisać się na kurs bądź zorganizować lekcje prywatne, na których lektor wytłumaczy nam zawiłości gramatyczne i pomoże z ich przyswojeniem.

Skuteczna nauka słówek

Maj 4th, 2016

Poświęcasz sporo czasu na naukę języków obcych, ale wciąż nie możesz znaleźć skutecznego sposobu na naukę słówek? Z pomocą spieszą programy dedykowane specjalnie dla osób, które pragną nauczyć się wielu słów w krótkim czasie. Nauczyć się i trwale zapamiętać! W użytkowaniu aplikacji najważniejsza jest systematyczność. Każdego dnia warto poświęcić kilkanaście minut na przyswojenie nowej porcji słówek oraz powtórzenie słówek, które już powinniśmy umieć. Program sam wyznacza, które słowa powinniśmy powtórzyć danego dnia w zależności od tego, czy dajemy poprawne odpowiedzi na zadawane przez program pytania. Jeśli jakieś słówko sprawia nam problem to będzie powtarzane aż do momentu kiedy na dobre zapadnie nam w pamięć. Tego typu programy nie są bardzo drogie, ale stanowią doskonałą inwestycję w naszą językową przyszłość. Jest to również idealny prezent dla każdego, kto usiłuje nauczyć się jakiegoś języka obcego – z pewnością spotka się z uznaniem obdarowanego i nie będzie straconymi pieniędzmi.

Jak zachęcić dziecko do nauki?

Maj 4th, 2016

Kolejna klasówka z matematyki i kolejna trója w dzienniczku twojej pociechy. Dobrze wiesz, że stać ją na dużo lepsze oceny, tylko że… brak jej motywacji do nauki. Bo przecież za oknem taka ładna pogoda, można pojeździć na rowerze. A ta nowa gra komputerowa jest naprawdę wciągająca. W zasadzie wszystko jest lepsze od nauki. Zadaniem rodzica jest w tym momencie przekonanie dziecka do tego, że poświęcenie czasu na naukę zaprocentuje w przyszłości. Należy również przyjrzeć się, z czym dokładnie dziecko ma trudności. Być może złe oceny wynikają z zaległości nawet sprzed kilku miesięcy. Bez systematycznej nauki, szczególnie w przedmiotach ścisłych, ciężko osiągnąć sukces. Możliwe, że wystarczy poświęcić dziecku kilkadziesiąt minut i wytłumaczyć mu niezrozumiałe zagadnienie, a dalsza nauka stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Zmotywowane małym sukcesem dziecko zapragnie pogłębiać wiedzę. Dla umocnienia efektu warto obiecać dziecku drobną nagrodę jeżeli uda mu się dostać dobrą ocenę z trudnego przedmiotu.

Edukacja od najmłodszych lat

Maj 4th, 2016

Wszechobecny wyścig szczurów wymusza na rodzicach kształcenie dziecka już od najmłodszych lat. Nauka w szkole podstawowej czy gimnazjum to zbyt mało, a dwie godziny nauki języka angielskiego może być niewystarczające, aby dobrze opanować ten czy inny język. Dlatego popularny wśród rodziców staje się trend zapisywania dzieci na różnorakie kursy i szkolenia. Szczególnie charakterystyczne są kursy językowe, czy to w formie zajęć grupowych czy indywidualnych zajęć z lektorem. Ambitniejszym rodzicom to nie wystarcza i zapisują dzieci do szkół muzycznych czy na zajęcia z karate lub jazdy konnej. Wszystko jest w porządku, gdy dziecko chętnie uczęszcza w takich zajęciach i czerpie z tego faktyczną przyjemność. Problem pojawia się, gdy przerost ambicji rodziców nie pozwala im zauważyć, że kolejne dodatkowe zajęcia nie są dziecku potrzebne do szczęścia i że nie ma ono zupełnie czasu na spotkania z rówieśnikami i budowanie długotrwałych relacji. Jest to bardzo ważne i nigdy nie można o tym zapominać.

Menu Główne

Kategorie

Archiwum

Polecane

Wiedza i Edukacja is powered by Wordpress